تردد روزانه بیش از 16000 وسیله نقلیه در جاده جدید ابوالحیاتمعاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس گفت: بر اساس پایش دوربین های تردد شمار 10 و 11 آذر 1401 بیش از 16 هزار خودرو و خودرو سنگین در باند دوم ابول ضبط شد. حیات. ، جاده شیراز – کامیه.

مسعودی با بیان اینکه 16 درصد از این رقم معادل 2 هزار و 500 دستگاه خودرو و کامیون است، گفت: باند دوم ابوالحیات در جاده شیراز – کامیه یک محور حیاتی در استان های فارس، خوزستان و بوشهر است که از محورهای استراتژیک محسوب می شود. مسیر حمل‌ونقل جاده‌ای، روزانه با کامیون‌های زیادی از این جاده عبور می‌کنند تا کالا را از مرکز به جنوب کشور حمل کنند.

وی با استناد به آمار پلیس مبنی بر صفر شدن تصادفات در مسیر از زمان افتتاح، گفت: کاهش زمان سفر، افزایش ایمنی خودروهای سبک و سنگین و کاهش تصادفات از مزایای جداسازی مسیر شیراز است. -کامیه در مسیر ابوالحیات.

13 آبان ماه سال جاری با حضور وزیر سابق راه و شهرسازی با هزینه 500 میلیارد تومانی باند دوم جاده ابوالحیات در مسیر کامیا – شیراز 21 افتتاح شد و زیر پوشش قرار گرفت. بار ترافیکی و پنجاه سال ترافیک در گردنه ابوالحیات برطرف شد.

پیش از این مسیر از طریق تنگه ابوالحیات پر ترافیک بود اما اکنون با احداث جاده جدید این مسیر به عنوان مسیر رفت و برگشت کامیا به شیراز مورد استفاده قرار می گیرد.

عملیات احداث امتداد این جاده کناره‌ته به بوشهر آغاز و با افتتاح آن کل جاده شیراز – بوشهر بسته می‌شود.

حتما بخوانید:
خرید کتاب آنلاین و اینترنتی با تخفیف -سفارش ارسال رایگان

دیدگاهتان را بنویسید