تولید اولین دستگاه فریت اکسترکتور توسط متخصصین داخلی فارسمدیر کل لابیران گفت: این دستگاه تولیدی توسط نیروهای خودی و با کمک متخصصان بومی استان فارس ساخته و وارد چرخه تولید شد.

رضایی منش گفت: در لابیران در راستای شعار سال که به گفته مدیریت تولیدی، اشتغال زایی و فکری است علاوه بر ایجاد اشتغال و کمک به افزایش تولید، جایگزینی مواد اولیه داخلی تلاش می شود. مواد به جای مواد اولیه در خارج از کشور باید از ظرفیت متخصصان داخلی برای ساخت دستگاه های لازم استفاده شود.

وی گفت: در واقع پس از طی فرآیندی که مواد مذاب کوره ها وارد آب شده و تبدیل به فریت می شوند، این دستگاه فریت ها را به داخل مخازن هدایت می کند تا در تهیه لعاب استفاده شود.

مدیرعامل لابیران با اشاره به اینکه دستگاه بومی سازی شده با کمک کارشناسان طراحی و سازندگان این شرکت در استان فارس ایجاد شده است، گفت: واردات این دستگاه حدود 26 هزار یورو هزینه دارد که با احتساب هزینه حمل و گمرک، هزینه آن بیش از 10 میلیارد ریال خوشبختانه مهندسان و سازندگان داخلی با هزینه ای بالغ بر 370 میلیون تومان توانستند آن را بسازند که در داخل کشور هزینه شد؛ بومی سازی

وی بیان کرد: علاوه بر سازمان داخلی و نیاز به خارج از کشور; تولید این دستگاه در داخل منجر به ایجاد ارزش افزوده متناظر در بخش تولید صنعتی کشور می شود.

رضایی منش با اشاره به فعالیت های انجام شده در زمینه بومی سازی گفت: مصرف مواد اولیه را نیز بومی سازی کرده ایم و مواد اولیه ای که از اسپانیا و ایتالیا وارد شده است با خرید از معادن داخلی کشور تولید می شود.

حتما بخوانید:
نحوه جدا کردن فشارشکن شیر آب - راندماکس

وی با اشاره به اینکه در 2 سال گذشته، لابیران به ظرفیت تولید ماهیانه 350 تن رسیده و به تولید ماهانه بیش از 1000 تن رسیده است، گفت: این افزایش تولید حاصل تلاش این گروه است که باعث افزایش تولید شد. ظرفیت تولید بدون افزایش تعداد کارگران

مدیرعامل لابیران همچنین به افزایش سود خالص شرکت طی 2 سال گذشته اشاره کرد و گفت: از 400 میلیون سود خالص در سال 1398 با افزایش 1400 درصدی به بیش از 62 میلیارد ریال رسیدیم.

رضایی منش با اشاره به اینکه در حال حاضر نزدیک به 144 نفر به صورت مستقیم در لابیران مشغول به کار هستند، گفت: با کمک همکارانمان توانستیم دو محصول جدید شکر و وتروزا را که از خارج از کشور وارد شده بود، داخلی کنیم تا نیازی به واردات این دو نباشد. محصولات و در این بخش نیز بیش از 950 هزار یورو برای کشور صرفه جویی می کند.

ضمناً در بازدید از تولید ماشین آلات داخلی؛ دکتر محمدرضا حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بر بومی سازی محصولات تولیدی، ساخت ماشین آلات و تجهیزات توسط صنعتگران خانگی تاکید کرد.

وی گفت: سایر صنعت گران باید با ارائه خدمات از داخل کشور به تامین نیازهای خود تشویق شوند و تولیدکنندگان داخلی نیز به صنعت کشور معرفی و خدمات خود را ارائه دهند.

حسینی گفت: مدیران صنعتی کشور باید ریسک ساخت ماشین آلات صنعتی در داخل را جدی بگیرند و خود را در این زمینه تشویق کنند.