حدود مسئولیت شرکای مغازه و جواز کسب 71

ترجمه رسمی جواز کسب دارالترجمه رسمی الف

نیاز اصلی برای راه اندازی هر نوع کسب و کار و واحد صنفی داشتن صلاحیت و پروانه از اتحادیه صنفی مربوط خواهد بود. افراد حقیقی و حقوقی که تصمیم دارند کسب و کاری راه اندازی کنند،بایدجواز کسب دریافتنمایند تا فعالیت آن‌ها شکل قانونی به خود بگیرد. پروانه کسب مزیت‌های دیگری نیز برای دارنده مجوز دارد که امکان دریافت کارت بازرگانی و وام‌های بانکی از جمله آن‌ها است. شما می‌توانید به صورت حضوری با مراجعه به اتحادیه و یا به صورت اینترنتی از طریق سامانه پیشخوان مجوزها نسبت بهاخذ پروانه کسب اقدام کنید.
تا اینجا بیشتر مراحل دریافت جواز کسب را با موفقیت گذرانده اید و برای دریافت پروانه کسب خود فقط چند مرحله دیگر مانده است که باید طی کنید. در روش حضوری مراحل گرفتن جواز کسب شما باید به اتحادیه مورد نظر خود مراجعه نموده و درخواست کتبی خود را ارائه نمایید. پس از مدت زمان 15 روز اتحادیه پاسخ درخواست شما را به صورت کتبی خواهد داد. جواز کسب موقت تا مدت زمان 1 سال دارای اعتبار بوده و فقط یک بار صادر خواهد شد. جواز کسب دائم نیز تا مدت زمان 5 سال دارای اعتبار بوده و پس از گذشت مدت زمان 5 سال صاحب مجوز کسب باید آن را تمدید نماید. صدور جواز کسب ضمنا دارای یک برنامه اولویت بندی نیز می شود که بر اساس دستورالعمل های واحد های صنفی عمدتا افراد بیکار و یا افرادی که قبلا پروانه کسب را دریافت نکرده اند در اولویت قرار دارند.
در قسمت موقعیت جغرافیایی نیز اطلاعات استان و شهر را طبق مکان دریافت مجوز وارد نمایید. متقاضیان بایستی گواهی عدم سوء پیشینه که بیش از 30 روز از تاریخ صدور آن نگذشته باشد نیز ارائه کنند. ارائه گواهی نامه پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائمی الزامی است. در مكان ها و شهرهايي كه برحسب عرف محل تنظيم اجاره نامه به صورت رسمي معمول نباشد به تشخيص كميسيون نظارت ارائه اجاره نامه عادي كفايت مي كند. لطفا در مرحله دوم با در اختيار داشتن مدارک ردیف 1 تا 7 ليست درج شده در پائین، جهت ثبت تقاضای جواز كسب شخصا از طريق وبسايت اقدام نموده و در غير اينصورت از طريق كافی نت های معتبر و شناخته شده تقاضای جواز كسب خود را ثبت نمائيد.

  • افرادی که پروانهۀ کسب دارند، می‌توانند به اداره واحد صنفی اقدام به معرفی مباشر کنند.
  • برای انجام این کار دارنده مجوز کسب مانند روش قبل، درخواست کتبی خود مبنی بر تغییر حرفه را به اتحادیه فعلی ارائه می‌کند و اقدامات لازم برای استعلام و تسویه حساب را انجام می‌دهد.
  • پروانه کسب فروشگاه های بزرگ چند منظوره و زنجیره ای تا زمان تشکیل اتحادیه کشوری مربوط، توسط اتاق اصناف محل استقرار فروشگاه و یا دفتر مرکزی صادر خواهد شد.
  • اگر تبعه ایران نیستید وتبعه بیگانه هستید، به منظور راه اندازی پروانه کسب شراکتی بایستی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پروانه مربوطه اخذ شود.
  • جهت استعلام جواز کسب باید وارد سایت دبیرخانه هیئت عالی نظارت مرکز امور اصناف و بازرگانان به آدرسشوید.
  • جهت دریافت اطلاعات کافی در این زمینه با شماره تماسهای موجود در سایت تماس حاصل فرمائید .

باز کردن یک مغازه، یک کارگاه خیاطی، تهیه دستگاه اتوشویی و به طور کلی هر گونه کسب و کار در کشور قبل از شروع به فعالیت موظف به اخذ جواز کسب و کار هستند. در غیر این صورت انجام هر گونه فعالیت آن ها غیر قانونی محسوب می شود. در ادامه به شرایط، نحوه و مدت زمان دریافت پراونه کسب می پردازیم.

مراحل تمدید جواز کسب

1- متقاضی پروانه كسب مي‏بايست به سامانه اصناف مراجعه و تقاضای خود را ثبت و نسبت به اخذ کدرهگیری اقدام نماید. پس از تکمیل درخواست، تایید ثبت نهایی و دریافت کد رهگیری، به سایت دبیرخانه هیئت عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور ارجاع خواهید شد. در صفحه پیش رو، با توجه به ماهیت کشوری اتحادیه آسانسور، در قسمت استان صرفاً گزینه اتحادیه کشوری را انتخاب کرده و در قسمت رسته نیز با جستجوی کلمه آسانسور، رسته مورد نظر خود را انتخاب نموده و روی گزینه ادامه کلیک نمائید. به طور میانگین زمان لازم برای دریافت جواز کسب 15 روز پس از ارائه مدارک ، در حالتی که مدرک های شما به شکلی کامل باشد و در آن ها نقصی مشاهده نشود. رفتن به واحد های اصناف و تقدیم گزارشی مبنی بر دریافت جواز کسب هیئت نظارت اتحادیه.
خبر روزاخبار روزخبرهای جهانخبر
شرکت هایی که در زمینه های تولید، تبدیل، خرید، فروش، توزیع و خدمات مشغول فعالیت هستند، باید دارای پروانه کسب با توجه به فعالیت خود باشند. نکته مورد توجه دیگر این است که برخی از مشاغل و فعالیت ها در زیر گروه فعالیت های تخصصی شناخته می شوند که برای این فعالیت ها باید پروانه کسب تخصصی صادر شود. مرکز مشاوره کسب و کار و کاریابی کاردوک با بهره گیری از متخصصین و اساتید دانشگاه آماده خدمت رسانی در زمینه های مختلف مشاوره ، انجام پروژه و … می باشد.

حتما بخوانید:
اصلیترین عوارض ژنیکوماستی، مشکلات روانی ناشی از آن است

هزینه اخذ پروانه کسب چقدر است؟

ماده 2 بیان می کند که اتحادیه باید درخواست هایی که برای اخذ پروانه کسب به دست آنها رسیده است را بررسی کند و بر اساس شماره و تاریخ در دفتر مخصوص ثبت کند و رسید آن را به متقاضی تحویل دهد. توجه داشته باشید که تمامی موارد عنوان شده در مراحل گرفتن جواز کسب سوپرمارکت از اهمیت بسزایی برخوردار است و ناقص بودن هر کدام از مدارک، فقط دریافت مجوز را طولانی‌تر می‌کند. ضمناً برای کسب مجوز باید حداقل متراژ زمین (محل راه‌اندازی سوپرمارکت) حداقل 100 متر باشد. همچنین در نظر گرفتن مسائل بهداشتی مانند وجود کف‌شو نیز دارای اهمیت خواهد بود. لازم به ذکر است که هر کسب و کاری که در زمینه های خرید، فروش، تولید، توزیع، تبدیل و ارائه خدمات فعالیت دارد، واحد صنفی محسوب می شود. پروانه کسب یکی از مهم ترین اسناد و مجوزهایی است که هر شخص حقیقی یا حقوقی که قصد ایجاد یک واحد صنفی را دارد، باید آن را تهیه کند.
اشتغال و معیشت؛ دو مقوله مهم برای خانواده‌ها بوده و در این راستا افراد تلاش می‌کنند کسب‌وکاری که در آن مهارت دارند و یا نیاز آن در جامعه احساس می‌شود را راه‌اندازی کنند. اما برخی از قوانین دست‌و‌پاگیر و یا سنگ‌اندازی‌ها سبب‌شده تا در روند راه‌اندازی کسب‌وکار‌ها در صنوف مختلف اخلال ایجاد شود. مدت اعتبار پروانه کسب موقت یک‌سال و پروانه کسب دائم پنج‌سال است. جواز کسب دائم تا 5 سال دارای اعتبار بوده و پس از اتمام این مدت صاحب مجوز کسب باید آن را تمدید نماید. جواز کسب مربوط به اتحادیه ی اصنافه و باید از اتاق اصناف اقدام کنید .

ادامه ثبت احوال

تمام حقوق این سایت برای اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی محفوظ است. فراخوان مشارکت در اصلاح قانون نظام صنفی امکان تعامل اتحادیه با مجلس شواری اسلامی جهت اصلاحات قانون نظام صنفی فراهم گردیده است. بانک موبایل اصناف لازم به ذکر است بدانید یکی از مدارک کاربردی که هم چنین ایرسا در راستای اخذ آن به شما کمک میکند، اخذ کارت بازرگانی میباشد که برای مشاغلی که در آن واردات و صادرات وجود دارد مسمر ثمر و حیاتی است.
در واقع هر فعالیت تجاری در ایران زیر مجموعه مستقیم و یا غیر مستقیم به مجموعه صنفی می باشد که این مجموعه صنفی مجری صدور پروانه کسب یا جواز کسب برای متقاضیان می باشد. راه اندازی هر گونه کسب و کار در قالب حقیقی و بدون ثبت شرکت نیاز مند اخذ جواز فعالیت یا همان جواز کسب است. هر گونه فعالیتی بدون داشتن این جواز فاقد اعتبار قانونی است و مشمول جرائم قانونی و مالیاتی خواهد شد. جهت دریافت پروانه کسب، شرایطی وجود دارد که شخص حقیقی یا حقوقی درخواست کننده پروانه کسب باید این موارد را دارا باشد.
به علاوه شخص متقاضي زیر 50 سال باید سواد خواندن و نوشتن داشته باشد. شخص باید سند مالکیت یا اجاره نامه و مبایعه نامه خود را ارائه دهد. قراردادهای منعقد شده بین فرد متقاضی با ادارات و سازمان های دولتی ، نهادها ، شهرداری ها و شرکت های تعاونی عام و خاص که تحت پوشش سازمان های دولتی و نهاد ها می باشند نیز جزو مدارکی هستند که متقاضی برای اخذ اطلاعات اصناف ایران باید ارائه دهد. ماده 13؛ اگر شرایط و ضوابط صدور پروانه کسب موضوع ماده 6 این ضوابط بنا به تشخیص مراجع ذیربط از فرد صنفی اسقاط شود، اتحادیه مربوطه باید بصورت کتبی مراجع قانونی را نسبت به ابطال پروانه کسب، آگاه سازد. در پاسخ به این سوال که پروانه کسب یا همان جواز کسب چیست باید بگوییم که، هرگاه شخص حقیقی یا حقوقی قصد تأسیس واحد صنفی را داشته باشد باید یک مجوز اخذ نماید، که به آن پروانه کسب یا جواز کسب می گویند.

مدارک لازم جهت اخذ پروانه کسب:

اگر صاحب حق در هر حالتی این ابطال جواز را نادرست بداند می‌تواند به مراجع قضایی صالح مراجعه نماید و حق خود را مطالبه کند. قدم اول برای راه انداختن یک کسب و کار یا به اصطلاح شغل آزاد اقدام به دریافت یک مجوز قانونی است. طی کردن مراحل قانونی و دریافت جواز کسب شاید در ظاهر کمی سخت باشد اما طی نکردن این مسیر بی تردید صاحب کسب را با مشکلات عدیده‌ای رو به رو خواهد کرد. مرجع صدور پروانه کسب، اتحادیه‏های صنفی و یا دستگاه‏هاي موضوع تبصره ذیل بند (م) ماده قانون نظام صنفی می باشد. درصورت فوت صاحب پروانه کسب، حقوق متعارف ناشی از واحد‌ صنفی متعلق به ورثه است. اگر ورثه یا نماینده قانونی آنها مایل باشند، در صورت دارا‌ بودن شروط فردی، می توانند ظرف مدت ۲ سال، با رعایت مقررات برای اخذ پروانه کسب اقدام کنند.

اخذ جواز کسب

بر همین مبنا در صورتی که فردی تصمیم به ایجاد شغلی داشته باشد می‌بایست پیش از سپردن هر نوع تعهد، اجاره و یا خرید مکان جهت دریافت مجوز لازم به «اتحادیه صنف» مربوطه مراجعه نماید و درخواست کتبی خود را ارائه دهد. برای داشتن بسیاری از شغل‌ها پس از محل مناسب می‌بایست جواز کسب دریافت نمود که این امر به طور قطع بدون تحویل مدارک و گذراندن مراحلی امکان‌پذیر نخواهد بود. هر شخص جهت ایجاد یک واحد صنفی، پیش از سپردن هر نوع تعهد، اجاره یا خرید مکان می‌بایست برای گرفتن مجوز مورد نیاز به اتحادیه مربوطه مراجعه نماید. بنا به تعریف اداره امور صنفی، هر شخص حقیقی یا حقوقی در هرکدام از زمینه های تولید، خریدوفروش، توزیع و ارائه خدمات سرمایه گذاری به عمل آورد به عنوان یک واحد صنفی شناخته می شود. جالب است بدانید هر واحد صنفی ملزوم به دریافت جواز کسب زمینه فعالیت خود هست. بعد از اخذ پروانه بهره برادری و یا جواز کسب می توانید برای ثبت شرکت و ثبت برند خود اقدام نمایید.

حتما بخوانید:
مرکز پژوهشها - آیین نامه راهنمایی و رانندگی

راهنمایی در نحوه انجام امور اداری مربوط به ادارات امور مالیاتی کشور

به همین دلیل، در این بخش، مدارک لازم برای ثبت نام پروانه کسب، در مورد اشخاص حقیقی و حقوقی را بررسی خواهیم نمود. در بخش قبل، به معرفی دبیرخانه اصناف، به عنوان مرجع دارای صلاحیت صدور پروانه کسب و وظایف این دبیرخانه پرداختیم و در ادامه، سایت ثبت نام اینترنتی پروانه کسبکه همانند سایت صدور مجوز های وزارت کار دارای امکانات متعددی می باشد را توضیح دادیم. حال فرض را بر این می‌گیریم که تمامی کارهای درخواست جواز کسب به خوبی به اتمام رسیده و نتیجه این شده است که فرد درخواست کننده صلاحیت دریافت مجوز را داشته است. زمانی که اقدام به دریافت جواز کسب می‌کنید، به راحتی و با استفاده از سامانه الکترونیک ایرانیان می‌توانید کلیه مراحل را به صورت آنلاین پیگیری کنید تا اگر در هر مرحله وقفه‌ای احساس کرده‌اید، شخصاً موضوع را پیگیری نمایید.
آجیل و خشکبار در تهران زیر مجموعه اتحادیه صنف خشکلبار و آجیل تهران است. از این اتحادیه می توانید برای رسته های زیر نیز جواز دریافت کنید. تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به وکیل اصفهانمی باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. © 1400 تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اتحادیه صنف مشاوران املاک شهرستان پردیس می باشد. ۳- بعد از انجام پیش ثبت نام فقط و فقط در همان روز مهلت برای تکمیل ثبت نام و مراجعه به اتحادیه می باشد در غیر اینصورت درخواست شما از سامانه حذف خواهد شد . راستی اگر صاحب یک کسب و کار با تعداد پرسنل زیاد هستید، اطلاع از امکانات نرم افزار حضور و غیاب سپیدار برای شما خالی از لطف نخواهد بود.

3- گواهي اداره امور مالياتي ذي­ربط مبني بر تشكيل پرونده يا پرداخت يا ترتيب پرداخت بدهي ماليات قطعي شده(موضوع ماده قانون مالیات های مستقیم). ارائه کارت معاینه پزشکی وگاهی صلاحیت بهداشت برای صنوفی که مربوط به مواد خوردنی آشامیدنی بهداشتی می باشند. 🟢 انتخابات هیات مدیره و بازرس اتحادیه صنف تراشکاران و ریخته گران اهوازبرگزارشد.

ابطال نظریه هیئت حل اختلاف اداره ثبت

جواز کسب آرایشگاه زنانه یکی از اولین و مهم‌ترین اقدامی است که آرایشگران و سرمایه‌گذاران و همچنین علاقه‌مندان به تأسیس سالن زیبایی باید برای شروع فعالیت زیبایی خود اقدام به دریافت آن کنند. امروزه با پیشرفته شدن تکنولوژی هر شخصی در جستجوی این است که برای خود کسب و کاری را راه اندازی کند و حوزه فعالیت پوشاک یکی از کسب و کارهای مهم در این خصوص محسوب می شود. من در بزینس خود شریک دارم و بصورت شفاهی این بزینس استارت خورد بصورت کاملا مساوی.

معمولاً افرادی که مدیریت چند واحد صنفی را برعهده دارند و یا اینکه به هر دلیلی دیگری قادر به حضور دائمی در واحد صنفی خود نیستند، می‌توانند بعد از اخذ جواز کسب، مباشری برای خود تعیین کنند. در واقع مباشر فردی است که به نوعی نماینده صاحب پروانه کسب بوده و موظف به رعایت تمام قوانینی که برای صاحب صنف تعیین شده است. یکی از روش هایی که سبب می شود تا دوام و موفقیت یک کسب و کار از نقطه نظر قانونی، ارتقا یافته و یک کسب و کار، شخصیت حقوقی پیدا کند و اعتباردهی قانونی شود، اخذ پروانه کسب و کار مشارکتی است. جواز کسب شراکتی برای راه اندازی هر مغازه و بنگاه کسب و کار در سراسر کشور که توسط بیش از یک نفر اداره می شود الزامی است. در این گفتار هلدینگ ملاصدرا، شرایط و مدارک لازم برای اخذ این مجوز ارائه شده است.
مدت زمان ترجمه ی مدرک جواز کسب بطور میانگین بین دو الی سه روز کاری می باشد. در صورتی که نیاز به ترجمه ی فوری دارید این موضوع را به همکاران ما گزارش دهید. دارالترجمه الف هیچگونه هزینه ی اضافی از مشتریان محترم دریافت نمی کند و تمامی ارقام دقیقا طبق نرخ نامه رسمی کانون مترجمین سال 1401 است که در سایت کانون قابل استعلام و پیگیری می باشد.