طرح «یار آرام» در مدارس فارس اجرا می شودحجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در مراسم امضای تفاهم نامه اجرای طرح صلح یار در نشست روسا و روسای ادارات کل آموزش و پرورش استان فارس.

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: به دلیل تاج، آسیب های روحی و روانی و اجتماعی زیادی به افراد جامعه به ویژه دانش آموزان وارد شده است که باید برای مقابله با این آسیب برنامه ریزی ملموسی تدوین شود.

موسوی یکی از ابتکارات استان فارس که می‌تواند منجر به کسب مهارت‌های اجتماعی شود، ایجاد طرح «رودخانه آرام» و استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان را در این راستا می‌داند.

وی با اشاره به تجربه قبلی همکاری دو دستگاه دادگستری و آموزش و پرورش، اجرای طرح قاضی در مدارس را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: با انعقاد تفاهم نامه همکاری بیشتری با آموزش و پرورش خواهیم داشت. “

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: تلاش معلمان در مدارس باید به گونه ای باشد که دانش آموزان به عنوان افرادی قانونمند رشد کنند.

وی گفت: برای رسیدن به اهداف انقلاب و ایجاد صلاحیت ها و باقیات تلاش کنید. سیستم دادگاه نیز از هرگونه کمک آموزشی استقبال می کند.

موسوی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه باید برای تبیین سخنان رهبری در جامعه تلاش بیشتری کنیم، گفت: یاس و ناامیدی شگردهایی است که امروز دشمنان جمهوری اسلامی ایران در جامعه به کار می برند. “

وی گفت: شواهد تاریخی نشان می دهد که نه تنها در اسلام، بلکه در ایران باستان نیز زنان محجبه بوده اند، بنابراین تربیت و راهنمایی دانش آموزان یکی از رسالت های اصلی معلمان است و معلمان نیازمند تبیین احکام برای دانش آموزان هستند.

حتما بخوانید:
اهمیت رعایت نکات ایمنی اصناف برای تامین امنیت بازارهای تاریخی شیراز

در این جلسه تفاهم نامه اجرای طرح میرنی یار در مدارس فارس منعقد شد.

دیدگاهتان را بنویسید