معرفی اورژانس موکب احمد بن موسی (ع) به عنوان مرکز اورژانس کربلااحمد بن موسی (ع) افسر آمبولانس موکب را تربیت کرد

مصطفی جمشیدی در جمع خبرنگاران مستقر در موکب احمد بن موسی (ع) در کربلای معال با بیان اینکه موقعیت اضطراری این راهپیمایی به عنوان اورژانس مرکزی کربلا معرفی شد، گفت: افتخار می کنیم موکب احمد بن موسی الف) خدمات رسانی به سایر موکب های ایرانی و خارجی.

وی تصریح کرد: در صورت نیاز به زائران این موکب با همکاری تیم CPR خدمات پیش پزشکی سطح 2 ارائه می شود.

رئیس اداره آمبولانس موکب احمد بن موسی(ع) افزود: علاوه بر این برای زائرانی که نیاز به دارو دارند در این موکب داروهای تخصصی و عمومی صادر می شود.

سرهنگ محمد ابراهیمی فرد معاون بهداری سپاه فجر فارس نیز گفت: مکبه احمد بن موسی(ع) 6 سال متوالی اورژانس با 10 تخت برای آقایان و 10 تخت برای خواهران ایجاد کرده است.

وی از جمله خدمات این مرکز ارائه خدمات سرپایی، نوار قلب و سرم درمانی را برشمرد و تصریح کرد: از هفتم شهریور ماه به طور رسمی کار خود را آغاز کردیم و تاکنون حدود 50 بیمار ویزیت شده اند.

معاون بهداشت سپاه فجر فارس ادامه داد: مسمومیت غذایی، کبودی و تاول روی پا و گرمازدگی ناشی از راه رفتن بیشتر از دلایل مراجعه به مرکز بوده است.

ابراهیم‌فرد به زائران توصیه کرد برای جلوگیری از گرمازدگی و تهیه غذا از محل امن، پیاده روی را در شب انجام دهند.

دکتر فاروق بهارلویی، پزشک درمانگاه موکب احمد بن موسی(ع) نیز گفت: این موکب یکی از موکب هایی است که استان فارس همه ساله برای خدمت رسانی به زائران کربلا برگزار می کند.

حتما بخوانید:
کرم ضد چروک چیست؟

وی با بیان اینکه موکب پزشکی هر ساله فعال می شود، افزود: امسال 40 پزشک و پرستار مجرب در این موکب حضور دارند.

بهارلویی با بیان اینکه وظیفه خود می دانیم که در کنار امام حسین علیه السلام اعتلای شاهچراغ (علیه السلام) را داشته باشیم، تصریح کرد: متخصص داخلی، جراح عمومی، اطفال، فوق تخصص فوریت های پزشکی و ماما هستند. در مراسم موکب احمد بن موسی علیه السلام شرکت می کنند.

وی همچنین با بیان اینکه این فعالیت ها تا مراسم اربعین حسینی در کربلا ادامه دارد، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز به همراه بیمارستان سپاه فجر فارس و خیرین بزرگ خدمات دارویی و تجهیزات پزشکی لازم را ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید